Örgü Pelerin

Yazan: at 15 Oca, 2011

(0) Yorum
pelerinMALZEME: Safari
RENK NO: 80341 (6 yumak)
ŞİŞ NO: 5
ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, haraşo
örgü
AKSESUAR: 4 adet düğme, pelüş
Yapılışı:ARKA: 162 ilmek başlanarak 2 cm (3 diş) haraşo örgü örülüp düz örgüye geçilir. Beden boyu 6 cm örülerek her iki taraftan 40′ar ilmek ayrılıp ortadaki ilmeklerle örgüye devam edilirken ayrılan 46′şar ilmek her sırada 1 ‘er ilmek kesilerek sıfırlanır. Toplam 19 cm örülerek her iki taraftan 4′er ilmek haraşo örülerek kesme işlemi de devam ettirilir. Beden boyu 46 cm örülerek her iki tarafta haraşo örülen ilmekler de düz örgüyle devam edilirken 70 ilmeğe ulaşılır. Kol evi için her 2 sırada bir her iki taraftan 16 kere 1 ‘er ilmek kesilir. Beden boyu 66 cm örülerek kalan 38 ilmek bir defada kesilip bitirilir.
ÖN: 100 ilmek başlanarak 2 cm (3 diş) haraşo örgü örülüp düz örgüye geçilirken ön ortada 6 ilmek haraşo örülür. Toplam 15 cm örülerek cep için 15 cm uzunluğunda her sırada 1′er ilmek verev kesim yapılır.Toplam 19 cm örülerek her iki taraftan 4′er ilmek haraşo örülür. Beden boyu 41 cm örülerek her iki tarafta haraşo örülen ilmeklerle düz örgüye geçilirken her sırada her iki taraftan da 4 kere 1 ‘er ilmek kesilir. Beden boyu 46 cm örülerek kol evi için her 2 sırada bir her iki taraftan 16 kere 1′er ilmek kesilip kalan 60 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 65 cm örülerek ön ortadan 42 ilmek, 1 cm örülerek kalan 18 ilmek de bir bir defada kesilip bitirilir. Diğer ön de aynı şekilde örülürken toplam 30 cm örülüp ilk ilik, 8 cm aralıklarla 3 ilik daha açılır.
CEP: 6 ilmek başlanarak 14 cm uzunluğunda örülüp verev kesim yapılan cep ağzına
dikilir. Aynı ölçülerde bir parça daha örülüp diğer cep ağzına dikilerek bitirilir.
Cep içleri için; 50 ilmek başlanarak 26 cm uzunluğunda düz örgü örülüp ikiye
katlanarak cebe dikilir. Diğer cep içi de aynı şekilde örülür.
YAKA: Yaka etrafından şişe 78 ilmek toplanarak 3 cm (5 diş) haraşo örgü örülüp
bitirilir. Yakaya pelüş dikilir.
Pelerin hazırlanırken yan dikişlerinde haraşo örülen kısımlara dikiş yapılmaz.
Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.

Kategori : Anlatımlı Örgü Modelleri / Örgü Modelleri / Örgü Örnekleri


Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)